Розумне довкілля Хмельницький

4 січня 2019 р. Хмельницька міська рада, Спецкомунтранс, та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали Угоду про попереднє фінансування на суму 15 мільйонів євро для проекту інвестування в покращення інфраструктури міських твердих побутових відходів. Проект має дві складові:

  • відновлення існуючого полігону, придбання нового обладнання, поліпшення систем збору та транспортування побутових відходів;
  • зменшення кількості надходження побутових відходів на полігон шляхом утилізації та створення сучасної інфраструктури управління відходами, включаючи сортування та компостування. Цей компонент також гарантує належну реалізацію довгострокової стратегії поводження з побутовими відходами.

Хмельницький став другим містом в Україні, який підписав таку угоду з ЄБРР. Місто також забезпечило інвестиційний грант у розмірі 5 мільйонів євро, затверджений Інвестиційною платформою сусідства для цього проекту. Місто Хмельницький має справу з рядом важливих питань утилізації твердих побутових відходів (ТПВ), які безпосередньо впливають на його 265 000 жителів. Для вирішення проблеми полігону, а також для приведення Хмельницьких систем поводження з відходами до українських та європейських стандартів, міський голова призначив міжвідомчу робочу групу з міського персоналу, персоналу Спецкумунтрансу та інших установ для розробки комплексного плану.

Працюючи у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку та Міжнародною фінансовою корпорацією, група створила план, названий «Розумне довкілля Хмельницького». Це один з перших проектів такого типу в Україні, який здійснюється міським урядом.

Агенція розвитку Хмельницького
UKR, Khmelnytskyi khmelcityagency@gmail.com